Liga 1 | FCSB a călcat strâmb cu FC Voluntari

FCSB a înregistrat doar un rezultate de egalitate, scor 2-2, cu FC Voluntari, în etapa a 9-a a play-off-ului Ligii 1, iar CFR Cluj poate câștigat titlul mâine seară.

Mari favoriți, Tănase și compania n-au reușit să obțină cele trei puncte dintr-un meci pe care l-au dominat, iar acum nu mai sunt la mâna lor pentru câstigarea titlului mult așteptat.

"Roș-albaștrii" au deschis scorul cu un minut înainte de finalul primei reprize, printr-o reluare frumoasă a lui Cordea din mijlocul careului.

Cu toate acestea, la cabine s-a intrat la egalitate după ce Nemec a marcat cu ușurință în prelungiri, la o centrare a lui Costin.

Tănase a punctat dintr-o poziție suspectă de offside pentru 2-1 în minutul 72, la capătul unei centrări și o deviere a lui Edjouma.

Tot dintr-un offside nesemnalizat a venit și golul de 2-2, care a purtat semnătura lui Costin, în minutul 88.

În urma acestui rezultat, FCSB s-a apropiat la un punct de CFR Cluj, dar gruparea antrenată de Dan Petrescu va câștiga titlul mâine seară, dacă o învinge pe Universitatea Craiova.

FC Voluntari: Popa - Meleke, Tamaș, Armaș - Ricardinho, Tavares, Droppa, Gheorghe, Vlad - Nemec, Lopes.

FCSB: Târnovanu - Ov.Popescu, Miron, Cristea, Radunovic - Olaru, Șut, Tănase - Cordea, Mamut, Oct.Popescu.

Arbitru: Horațiu Feșnic.