Liga 1 | FC Voluntari urcă pe podium

FC Voluntari a câștigat meciul de acasă cu Sepsi și a revenit pe podiumul clasamentului Ligii 1.

3-1 este scorul cu care ilfovenii s-au impus în meciul din cadrul etapei a 27-a a Ligii 1.

Budescu, cu o dublă în minutele 24 și 80, ultimul din penalti, și Tavares, în minutul 89, au marcat golurile câștigătorilor.

Aganovic, în minutul 63, a punctat pentru covăsneni.

Cu acest succes, FC Voluntari a ajuns la 46 de puncte și a urcat pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, fiind la un pas de play-off.

Sepsi ocupă locul 10, cu 33 de puncte.

FC Voluntari: Popa - Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag - Droppa, Ricardinho - Gheorghe, Budescu, Rață - Nemec.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu - Bărbuț, Aganovic, Tincu, Askovski - Tudorie, Golofca.

Arbitru: Ovidiu Hațegan.