Liga 1: FC Voluntari face încă un pas mare spre salvarea de la retrogradare

FC Voluntari a dispus de Sepsi OSK în ultima partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 2-0, în etapa cu numărul 11 a fazei de play-out a sezonului competițional 2019/2020.

Ambele goluri au venit în partea secundă, totul fiind început de Mățan, jucător împrumutat de Viitorul aici în Ilfov, în minutul 47, din pasa lui Tudorie. Căpățână a făcut 2-0 în ultimul sfert de oră, după un penalti dictat de arbitrul Cătălin Popa.

FC Voluntari - Sepsi OSK 1-0 goool! Matan deschide scorul

O victorie extrem de utila pentru ilfoveni, care fac 31 de puncte și urcă pe 9 în play-out, lăsând-o pe Sepsi cu multe emoții, pe 11, chiar deasupra barajului, cu 28 de puncte, la 5 lungimi peste Poli Iași.

Miercuri, Sepsi a fost învinsă în finala Cupei României de FCSB, scor 0-1, la Ploiești.

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Paşcanu, Armaş, Vlad - Gorobsov, De Lucas, Căpăţână - Gheorghe, Măţan, Tudorie.

Sepsi: Niczuly - Csiszer, Celea, Tincu, Ştefan - Deaconu, Vaşvari, Fulop - Carnat, Fulop, Safranko.

Arbitru: Cătălin Popa.