Liga 1: FC Botoșani se impune după un meci spectaculos

FC Botoșani s-a impus spectaculos în meciul din deplasare cu Chindia Târgoviște, scor 3-2, în etapa a 21-a din Liga 1.

Chindia a făcut rapid 2-0. Daniel Popa a deschis scorul din penali în minutul 7.

Apoi, în minutul 11 portarul Hankici și-a băgat incredibil mingea în propria poartă, după ce a ratat o preluare simplă.

Botosaniul a revenit în joc după golul lui Fili din minutul 26, iar Keyta a egalat cu trei minute înainte de pauză.

Chindris a adus victoria Botosaniului în minutul 77 cu o lovitură de cap.

După acest rezultat, FC Botoșani este pe locul 5, cu 30 de puncte, iar Chindia este pe 7, cu 28 de puncte.