Liga 1: FC Argeș obține prima victorie din sezon în fața unui de nerecunoscut Sepsi OSK

FC Argeș s-a impus în deplasarea de la Sepsi OSK, scor 2-0 în etapa cu numărul 5 a stagiunii competiționale 2021/2022.

Este prima victorie din acest sezon pentru piteșteni, care au triumfat prin golurile semnate de Cristi Dumitru, fotbalist împrumutat aici de FCSB, minutul 36 și Grigore Turda, minutul 62.

GOOL! Sepsi – FC Argeș 0-1! Cristi Dumitru înscrie din careul de 6 metri

Argeșenii au fost fără îndoială echipa mai bună, mai proaspătă, iar în prima parte au lovit și bara, prin Turda, cel care în mitanul secund și-a luat revanșa și a marcat cu o lovitură precisă de cap.

Pentru Sepsi e patra înfrângere la rând, iar gruparea ardeleană coboară pe 14, cu doar 4 puncte, atâtea câte are și Argeșul, care urcă până pe poziția cu numărul 12.

Rămâne de văzut dacă antrenorului Leo Grozavu i se va mai acorda credit, având în vedere discuțiile din ultima perioadă care îl dădeau ca și plecat de la echipă, în locul său urmând să vină nimeni altul decât Dan Petrescu.

Sepsi: Niczuly – Sousa, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu, Fofana, Eder, Askovski, Vasvari, Golofca, Chunchukov.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Miguel, De Jonghe, Dumitraşcu, Meza Colli, I. Şerban, Dumitru, Cr. Tănase, Said Ahmed.

Arbitru: R.Petrescu.

Echipele de start la marele derbi Rapid - FCSB. Ce garnituri au pregătit ce doi antrenori

Cum a ajuns transferul lui Leo Messi la PSG să îi umple conturile fostului mare baschetbalist Michael Jordan

Partidele primesc de la stat mai mulți bani decât pot cheltui. PSD ar putea intra în super-anul electoral 2024 cu peste 150 de milioane de lei puși deoparte, AUR cu 50 de milioane