Liga 1 | Egal între FC U Craiova și Sepsi

FC U Craiova și Sepsi Sf. Gheoerghe au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat sâmbătă în etapa a 15-a a Ligii 1.

Bălan a deschis scorul pentru gazde în minutul 51 după ce s-a descurcat excelent în careul advers.

Egalarea oaspeților a venit după numai 6 minute, când Luckassen a punctat cu un șut din interiorul careului.

În urma acestui rezultat, cele două echipe au ajuns la câte 14 puncte și ocupă locurile 12, respectiv 13 în clasamentul Ligii 1.

FC U Craiova 1948: Popa - Negru, Kovacic, Huyghebaert, Bușu - Asamoah, Albu, Van Durmen - Sidibe, Compagno, Bălan.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu - Eder, Păun, Achahbar - Bărbuț, Luckassen, Ștefănescu.

Arbitru: Ovidiu Hațegan.