Liga 1 | Egal între Farul Constanța și FC Voluntari

Farul Constanța și FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci jucat sâmbătă în cadrul etapei a 8-a din play-off-ul Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 33, când șutul lui Iancu a fost deviat în propria poarta de Ciobotariu.

Droppa a egalat pentru ilfoveni în minutul 74, cu o reluare din apropiere, după ce Fulop a trimis în bara cu o lovitură de cap.

În clasament, FC Voluntari a ajuns la 31 de puncte și ocupă locul 4, în timp ce echipa lui Hagi se află pe poziția a 5-a, cu 29 de puncte.

Farul Constanța: Aioani - Mladen, Larie, Artean, De Nooijer - Boboc, Nedelcu, Ciobanu - Iancu, Moldoveanu, Sali.

FC Voluntari: Popa - Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag - Ricardinho, Meleke - Lopes, Rață, Gheorghe - Nemec.

Arbitru: George Găman.