Liga 1: Echipa patronată de Anamaria Prodan, de neoprit

Hermannstadt a înregistrat, sâmbătă, cea de-a cincea victorie din ultimele șașe etape în play-out-ul Ligii 1.

Formația cumpărată anul acesta de Anamaria Prodan s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la Academia Clinceni, în penultima etapă din play-out.

Jo Santos a deschis scorul în minutul 34, cu multă șansă, după o gafă uriașă în defensiva ilfovenilor.

Avantajul oaspeților a fost mărit de Dâlbea, în minutul 61, cu o lovitură de cap.

În clasament, Hermannstadt a urcat pe locul 2, cu 34 de puncte, în timp ce ilfovenii au coborât pe poziția a 3-a, având 32 de puncte.

Academica Clinceni: Ureche - Matei, Patriche, Bejan, Dobrescu - Achim, Albu, Kontoes, Buziuc - Merloi, Markovic.

Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Viera, Stoica, Opruţ - Caiado, Dâlbea, Romario, Joalisson - Debeljuh, Yazalde.

Arbitru: Sebastian Colțescu.