Liga 1 | Dan Petrescu câștigă duelul cu Gică Hagi

CFR Cluj a bifat, joi seara, cea de-a 8-a victorie consecutivă în Liga 1.

Echipa antrenată de Dan Petrescu a obținut toate cele trei puncte din deplasarea cu Farul Constanța.

2-0 este scorul cu care clujenii au câștigat meciul din etapa a 20-a a primei ligi de fotbal din România.

Primul gol al meciului a fost marcat de Costache, cu un șut superb la colțul lung, în minutul 37.

Chipciu a stabilit scorul final în minutul 89, cu o reluare din interiorul careului, după o acțiune superbă în partea stângă a lui Păun.

Cu acest nou succes, CFR Cluj a ajuns la 54 de puncte și a refăcut avansul de 8 puncte în fața lui FCSB în fruntea ierarhiei.

Farul Constanța se află pe locul 7, cu 29 de puncte.

Farul Constanța: Aioani - Mladen, Larie, Ghiță, De Nooijer - Purece, Artean, Ciobanu - Fernandes, Jefte, Pitu.

CFR Cluj: Hindrich - Manea, Graovac, Burcă, Camora - Bordeianu, Boateng, Deac - Sacko, Alibec, Costache.

Arbitru: Cătălin Popa.