Liga 1 | Craiova lui Mutu ratează victoria în minutul 90

FC Botoșani și FC U Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat duminică seara în etapa a 10-a a Ligii 1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 60, prin Sidibe, cu un șut spectaculos la colțul lung.

Egalarea gazdelor a venit în ultimul minut, când Dawa a marcat cu o lovitură de cap.

În clasament, FC Botoșani rămâne pe locul secund, cu 21 de puncte, în timp ce Craiova se află pe poziția a 12-a, cu 9 puncte.

FC Botoșani: Pap - Braun, Dawa, Racovițan, Țigănașu - Florescu, Edjouma, Ongenda - Kage, Sila, Silva.

FC U Craiova: Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Asamoah, Albu, Van Durmen - Sidibe, Bălan, Ondaan.

Arbitru: Horațiu Feșnic.