Liga 1 | Craiova lui Mutu pierde la Pitești

FC Argeș a câștigat cu 1-0 meciul jucat sâmbătă, pe teren propriu, cu FC U Craiova 1948, în etapa a 8-a a Ligii 1.

Ișfan a marcat unicul gol al meciului, cu capul, după un corner, în prelungirile primei reprize.

Craiova lui Adrian Mutu ajunge la patru meciuri fără victorie si coboară pe locul 12 în clasamentul Ligii 1, cu 8 puncte.

Formația piteșteană, cu prima victorie din acest sezon pe teren propriu, face 10 puncte și se află pe poziția a 7-a.

FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Dos Santos, Mușat - Meza Colli, Raynov - Ișfan, Palic, Dumitrașcu - Tănase.

FC U Craiova: Mogoșanu - Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert - Van Durmen, Albu, Baeten - Sidibe, Bălan, Marquet.

Arbitru: Ovidiu Hațegan.