Liga 1 | CFR Cluj s-a distrat cu FC Argeș

CFR Cluj a câștigat la scor meciul cu FC Argeș, din etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1.

După 0-4 cu Universitatea Craiova și FCSB, piteștenii au încasat un 6-0 de la campioana în exercițiu.

Clujenii au deschis scorul după numai două minute, când Păun l-a învins pe Greab cu un șut deviat de Dobrosavlevici.

Deac a dus scorul la 2-0 în minutul 20, dintr-o lovitură de la 11 metri, dictată în urma unui henț în careu al lui Honciu.

Golul trei a fost opera lui Manea, în minutul 37, cu un șut fantastic de la aproximativ 25 de metri.

Debeljuh a stabilit scorul primei reprize în minutul 45+1, cu un șut din interiorul careului.

Atacantul croat a reușit dubla în minutul 60 dintr-o centrare a lui Manea.

Scorul final a fost stabilit în minutul 86, prin Petrila, după o pasă foarte frumoasă peste apărare a lui Bordeianu.

Cu acest succes, CFR Cluj a ajuns la 54 de puncte și se menține în fruntea clasamentului.

De partea cealaltă, FC Argeș ocupă ultimul loc din play-off (6), cu 27 de puncte.

FC Argeș: Greab - Viana, Dobrosavlevici, Boldor, Muşat - Raynov, Honciu - Işfan, Palic, Dumitraşcu -Ganea.

CFR Cluj: Letica - Manea, Graovac, Burcă, Camora - Deac, Boateng, Bordeianu - Păun, Debeljuh, Birligea.

Arbitru: Andrei Chivulete.