Liga 1: CFR Cluj s-a distrat cu Dinamo București

CFR Cluj a avut parte de o misiune ușoară în deplasarea de la Dinamo București, scor 3-0 în a doua partidă a zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 15 din stagiunea competițională 2021/2022.

Golurile au fost marcate de Omarni, Gabi Debeljuh și Ciprian Deac, în minutele 14, 17 și 80.

Totul practic a fost rezolvat după circa un sfert de oră, când Omrani și Debeljuh au marcat unul după altul în fața unei apărări extrem de visătoare a lui Mircea Rednic.

Dinamo, "fulgerată" de CFR. Două goluri în trei minute

Ciprian Deac a pus cireașa pe un tort prea plin, iar Dinamo rămâne fără victorie de luni de zile, din august mai exact, sub domnia lui Rednic gruparea alb-roșie bifând doar două puncte, după egalurile cu Rapid și UTA.

CFR Cluj se duce la 39 de puncte, 9 peste rivala FCSB, în timp ce dinamoviștii rămân pe penultimul loc din L1, cu doar 8 puncte la activ.

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Pinto, R. Popa, A. Radu - Măgureanu, Espinosa, Matei - Torje, Ivanovski, Kainourgios.
Rezerve: Iliev - Grigore, Giaffer, Carp, Bani, Ţîră, Vestenicky, Nunic, Mihaiu.

CFR Cluj: Hindrich - Manea, Burcă, Graovac, Fl. Ştefan - Boateng, Bordeianu, Deac - Sacko, Debeljuh, Omrani.
Rezerve: Bălgrădean - Malico, Bouhenna, Culio, Păun, Chipciu, Gîdea, Costache, Alibec.

Arbitru: M. Barbu.