Liga 1: CFR Cluj, pas greșit pe teren propriu cu Chindia

CFR Cluj și Chindia Târgoviște au terminat la egalitate, scor 0-0, în prima partidă a zilei din Liga 1, în etapa cu numărul 5 a sezonului 2020/2021.

Clujenii au început partida cu multe rezerve pe teren, în așteptarea jocului de joi cu KuPS din play-off-ul Europa League, inclusiv cu Sandomierski în poartă, Itu sau Ciobotariu pe teren.

Golgheterul Rapidului și al Ligii 2, depistat pozitiv la un test anti-doping - surse

A fost o remiză albă nu cu foarte multe ocazii de gol, Chindia ratând două șanse importante la finalul primului mitan.

Un meci în care gazdele s-au gândit clar mai mult la meciul de joi cu campioana Finlandei. Manea și Hoban au ratat ocazii importante în minutele 78 și 83.

Dan Petrescu a avut o reacție furioasă în minutul 38 când a și primit un cartonaș galben pentru proteste, din partea arbitrului Florin Marcu.

CFR Cluj: Sandomierski - Manea, Burcă, Ciobotariu, Cestor - Itu, Hoban, Pereira - Chipciu, Debeljuh, Costache.

Rezerve: Hindrich - Susic, Djokovic, L. Aurelio, Sylla, Păun, Petrila, Omrani, Vojtus.

Chindia: Aioani - Căpuşă, Piţian, Iacob, Dinu - Neguţ, Dulca, Raţă, Yameogo - D. Popa, Florea.

Rezerve: Moldovan - Fomba, Martac, Dumitraşcu, Ioniţă, Atanase, Neicuţescu, Şerban, Berisha.

Arbitru: F.Marcu.

Iată și alte subiecte interesante pe site-ul SpotMedia.ro:

Nicuşor Dan câştigă la scor Capitala în faţa Gabrielei Firea - rezultate exit poll

Ne așteaptă un octombrie însorit și sărac în ploi. Am putea avea chiar și temperaturi de 35 - 38 de grade Celsius