Liga 1: CFR Cluj câștigă la Botoșani și are o mână pe trofeu

CFR Cluj a făcut, sâmbătă seara, un nou pas spre câștigarea titlului în Liga 1.

Trupa antrenată de Dan Petrescu s-a impus fără emoții în deplasarea de la Botoșani, scor 2-0.

Cristian Deac a reușit ambele goluri ale întâlnirii, în minutul 3, dintr-o lovitură de la 11 metri, și în minutul 12, cu o execuție superbă dintr-o lovitura liberă de la aproximativ 25 de metri.

Cu acest succes, CFR Cluj a ajuns la 36 de puncte și e lideră autoritară în clasamentul Ligii 1, având 7 puncte peste Craiova și 10 puncte peste FCSB.

FC Botoșani se află pe poziția a 6-a, cu 24 de puncte.

FC Botoșani: Hankic - Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu - Papa, Carlone, Florescu - Ofosu, Dugandzic, Ashkovski.
Antrenor: Marius Croitoru.

CFR Cluj: Hindrich - Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Itu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Omrani, Chipciu.
Antrenor: Dan Petrescu.