Laude din nou pentru Ianis Hagi după încă un meci foarte bun pentru Rangers: ”Străluceşte. A arătat excelent în acel post”

Ianis Hagi a avut încă o evoluție foarte apreciată de presa scoțiană într-o nouă victorie a lui Rangers în Scottish Premiership, scor 3-0 cu cei de la Dundee.

În meciul din runda cu numărul 17, Rangers a marcat prin Aribo, Morelos și un autogol semnat de Sweeney.

Românul a fost folosit din nou titular de către antrenorul olandez van Bronckhorst, fiind înlocuit apoi în minutul 65. El și-a creat mai multe ocazii de gol, mai ales una în minutul 23.

Ianis a fost notat cu 7, iar în analiza făcută de către cei de la ibroxnews.com se arată: “Arfield dezamăgeşte, Hagi străluceşte. A arătat excelent în banda dreaptă şi i-a ţinut în alertă pe fundaşii lui Dundee. Foarte bună evoluţie”.

Rangers are cinci victorii la rând în campionatul scoțian, având 7 puncte peste marea rivală Celtic.

Trebuie spus că băiatul marelui Gică Hagi nu a mai înscris în campionatul Scoției din 31 iulie.