Ionuț Nedelcearu, meci de coșmar în Rusia (Video)

Un jucător de echipa națională a avut o prestație lamentabilă în jocul de campioat al echipei sale din Rusia.

Vorbim de fundașul român Ionuț Nedelcearu, de la Ufa, care a pățit o mare rușine cu Zenit, campioana Rusiei, scor 0-6 într-o partidă din runda curentă a campionatului rus de fotbal.

Prima gafă a fostului dinamovist a venit în minutul 32, când Nedelcearu l-a lovit cu cotul în plină figură pe un adversar și după ce arbitrul a consultat VAR, a acordat penalti. În minutul 59, apoi, românul s-a aruncat să respingă un șut puternic, iar gazdele au cerut penalti, din nou, pentru henț.

În minutul 72, Dzyuba a înscris superb de lângă Nedelcearu, care nu i-a blocat culoarul de şut atacantului advers.

Iar la final, în prelungiri, fără a fi blocat de niciun fundaş central de la UFA, Sutormin a făcut 6-0, iar Zenit se impunea cu un scor de tenis.