"Îngrozitor" | Ianis Hagi a marcat pentru Rangers, dar e pus la zid de presa din Scoția

Ianis Hagi este criticat pentru prestația avută aseară în meciul dintre Aberdeen și Rangers, scor 1-1, din etapa a 21-a a primei ligi de fotbal din Scoția.

Site-ul ibroxnews.com i-a acordat nota 5 lui Ianis, a cărui evoluția a catalogat-o drept „absolut îngrozitoare”.

"Ianis Hagi a marcat pentru Rangers, dar în afară de gol a fost absolut îngrozitor. Hagi a pierdut posesia în multe rânduri și a părut lipsit de calitate. Trebuie să-și crească nivelul și probabil că dacă nu era golul primea o notă și mai mică", notează sursa citată.

Ianis Hagi a deschis scorul în minutul 20 și a rămas în teren până în minutul 78.

Egalarea gazdelor a venit în minutul 73, după un gol reușit de Ferguson.