Ianis Hagi, uitat pe banca de rezerve la ultimul meci al lui Rangers

Ianis Hagi n-a fost folosit niciun minut în meciul pe care Rangers l-a disputat miercuri seară la Hibernian, în etapa a 26-a a primei ligi de fotbal din Scoția.

Echipa antrenată de Steven Gerrard s-a impus cu 1-0, după un gol marcat de Morelos, în minutul 51.

Gerrard a început meciul cu următorul "11": McGregor - Tavernier, Goldson, Helander, Barisic - Jack, Davis, Kamara - Aribo, Morelos, Kent.

Pe parcursul meciului au mai intrat Roofe, Zungu și Itten.

Cu această victorie, Rangers și-a consolidat prima poziție în clasament, cu nu mai puțin de 72 de puncte acumulate până acum.

Gruparea de pe Ibrox n-are nicio înfrângere în acest sezon din Premiership.

29 de meciuri a jucat Ianis în acest sezon pentru Rangers, în care a reușit 4 goluri si 11 pase de gol.