Ianis Hagi, evoluție ștearsă pentru Rangers, după un nou început pe banca de rezerve

Ianis Hagi a dezamăgit din nou în tricoul celor de la Glasgow Rangers, acolo unde a bifat doar ultimele 20 de minute de joc în partida câștigată de trupa să cu Hibernian, scor 2-1.

Mijlocașul român de 22 de ani a început partida pe banca de rezerve a lui Steven Gerrard, fiind introdus de acesta abia în minutul 72.

Este al doilea meci început că rezervă consecutiv de Hagi, după ultimul Rangers - Cove 4-0, din Cupa Scoției.

Rangers e deja campioană în Scottish Premiership, câștigând azi în fața locului 3 după goluri marcate de Aribo și Kent în minutele 20 și 63.

Ianis HAGI ● Best Moments at Rangers FC ● Skills & Goals 2020 | FullHD

Hagi a intrat pe teren în locul sud-americanului Morelos. A urmat rapid golul celor de la Hibernians, care apoi nu au mai avut forța să și egaleze. Singura fază la care băiatul lui Gică Hagi a ieșit la rampă a fost o lovitură liberă în minutul 82, parată de Marciano, portarul advers.

Rangers are 92 de puncte în total după 34 de etape, 20 peste marea rivală Celtic.

În acest sezon, Hagi se poate lăuda cu 6 goluri și nouă asissturi în 28 de partide bifate.

România obține încă o medalie de aur la Europenele de canotaj, la proba regină de 8 plus 1 feminin

Xavi pare pregătit acum să o preia pe Barcelona ca antrenor. Performanță frumoasă pentru catalan în țările arabe

Deși și-a adus trupe la granița cu Ucraina, Rusia neagă că vrea un război cu țara vecină