Ianis Hagi a făcut un meci de excepție pentru echipa a doua a lui Rangers

Ianis Hagi se remarcă la echipa a doua a lui Rangers cu o evoluție de excepție.

Fotbalistul român a marcat două goluri și a dat o pasă decisivă în meciul cu Huddersfield Town Under 21, câștigat cu 3-2.

Ianis Hagi a pasat decisiv la golul lui Curtis din minutul 31, iar apoi a făcut 2-2 din lovitură liberă în minutul 76. El a adus victoria lui Rangers B în minutul 90.

Fanii lui Rangers au luat cu asalt rețelele sociale după acest meci și au cerut reprimirea de urgență la prima echipă a lui Ianis.

Fotbalistul român a fost trimis la echipa a doua deoarece are o clauză în contract conform căreia salariul său va fi mărit dacă mai prinde un singur meci.

Rangers a încercat să îl vândă pe Ianis în vară, dar nu a primit nicio ofertă pe placul său.