FRF anunță programul meciurilor de baraj: Când și cu cine va juca Steaua

FRF anunță programul meciurilor de baraj: Când și cu cine va juca Steaua

În acest week-end debutează partidele de baraj în urma cărora vom afla noile echipe din Liga 3 în sezonul 2020/21.

Partidele se vor disputa pe 1, 5 și 9 august, de fiecare dată de la ora 17:30, anunță site-ul oficial al FRF.

Regiunea 1 – Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui)


CS Unirea Mircești (IS) – ACS Bradu Borca (NT) – 1 august

CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mircești (IS) – 5 august

ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august

Regiunea 1 – Grupa B – Stadion CFR (Pașcani)


CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – CS Dante Botoșani (BT) – 1 august

AFCS Viitorul Curița (BC) – CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – 5 august

CS Dante Botoșani (BT) – AFCS Viitorul Curița (BC) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa A – Stadion Municipal (Zalău)


CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someșul Dej (CJ) – 1 august

ACS CAO 1910 Oradea (BH) – CSM Satu Mare (SM) – 5 august

ACS FC Someșul Dej (CJ)- ACS CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa B – Stadion Olimpia (Satu Mare)


Progresul Șomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) – 9 august

Județul Bistrița-Năsăud nu are reprezentantă.

Regiunea 3 – Grupa A – Stadion Tineretului (Brașov)


ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – 1 august

CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – 5 august

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august

Regiunea 3 – Grupa B – Stadion Central (Ungheni)


CSM Corona Brașov (BV) – CS Gheorgheni (HR) – 1 august

CS Ocna Mureș (AB) – CSM Corona Brașov (BV) – 5 august

CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureș (AB) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara)


CS Victoria Zăbrani (AR) – ACS Progresul Ezeriș (CS) – 1 august

ACS Știința Turceni (GJ) – CS Victoria Zăbrani (AR) – 5 august

ACS Progresul Ezeriș (CS) – ACS Știința Turceni (GJ) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa B – Stadion Voința (Lupac)


CS Avântul Periam (TM) – CSM Jiul Petroșani (HD) – 9 august

Județul Mehedinți nu are reprezentantă.

Regiunea 5 – Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea)


ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – ACS Voința Budeasa (AG) – 1 august

ACS Roberto Ziduri (DB) – ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – 5 august

ACS Voința Budeasa (AG) – ACS Roberto Ziduri (DB) – 9 august

Regiunea 5 – Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului)


CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) – 1 august

Județul Teleorman nu are reprezentantă.

Regiunea 6 – Grupa A – Stadion Gloria (Buzău)


ACSM Oltenița (CL) – ACS Viitorul Domnești (IF) – 1 august

CSO Plopeni (PH) – ACSM Oltenița (CL) – 5 august

ACS Viitorul Domnești (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august

Regiunea 6 – Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu)


CSA Steaua București (B) – CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) –1 august

AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – CSA Steaua București (B) – 5 august

CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – 9 august

Regiunea 7 – Grupa A – Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat)


CSL Victoria Gugești (VN) – CS Avântul Valea Mărului (GL) – 1 august

ACS Sportul Chișcani (BR) – CSL Victoria Gugești (VN) – 5 august

CS Avântul Valea Mărului (GL) – ACS Sportul Chișcani (BR) – 9 august

Regiunea 7 Grupa B – Stadion Oțelul (Galați)


CS Gloria Albești (CT) – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – 1 august

Județul Tulcea nu are reprezentantă.