FCSB și-a găsit atacant în străinătate.
Prin vocea lui Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație, FCSB a anunțat că a găsit un atacant pe care l-ar putea transfera.
Transferul costă 1,5 milioane de euro, iar jucătorul cere un salariu „foarte mare”, dar totul depinde de posibila aducere a lui Denis Drăguș din Turcia.
„Am un atacant, Gigi a spus ‘Poți să dai oricât’, costă peste milion. Am încredere că poate să facă diferența la noi. Dar, în același timp, vrea neapărat să-l aducă pe Drăguș. Dacă vine Drăguș, avându-l pe Bîrligea, e normal să dăm 1,5 milioane de euro pe un jucător și salariu foarte mare?”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.
Daniel Bîrligea este singurul atacant de meserie, cu experiență, din lotul FCSB în acest moment.
