FCSB se chinuie acasă cu Sepsi, dar menține avansul față de urmăritoarea Rapid

FCSB s-a impus cu greu în fața celor de la Sepsi OSK, scor 1-0 în runda curentă de Superliga, etapa cu numărul 25 din stagiunea competițională 2023/2024.

Singurul gol a fost marcat de Alex Băluță în minutul 16, fostul oltean reluând frumos din colțul careului la bara a doua, fără mari speranțe pentru portarul Niczuly.

Un meci extrem de slab realizat de lidera României, care s-a chinuit efectiv, mai ales în partea secundă, în care a jucat fără Florinel Coman, vizibil afectat de viroza prin care a trecut în ultimele zile, el fiind înlocuit la pauză, fără mari realizări deloc azi.

GOOOL FCSB. Băluţă deschide scorul cu Sepsi, după un început bun al oaspeţilor

Sepsi a avut șansele ei de gol, însă până la urmă Târnovanu și ai săi au reușit să țină poarta fără pată până la final, ceea ce nu s-a întâmplat în meciul trecut cu Farul, scor 1-1.

FCSB se duce la 9 puncte acum de urmăritoarea Rapid, iar următorul meci va fi lunea viitoare, într-o deplasare complicată la Universitatea Cluj.

FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic - Olaru, Lixandru, Alhassan - Băluţă, Miculescu, Coman.
Rezerve: Vlad, Creţu, Panţîru, Pandele, Phelipe, Antwi, Ov. Popescu, Radaslavescu.

Sepsi: Niczuly - Oroian, Kecskes, Ciobotariu, Dumitrescu - Păun - Kallaku, Matei, Aganovic, Ştefan - Safranko.
Rezerve: Moldovan, Niczuly, Bălaşa, Renta, Rodriguez, Fernandez, Popsa, Varga, Gheorghe.

Arbitru: Adrian Cojocaru.