FCSB s-a răzgândit în privința planului revoluționar anunțat pentru play-off: "Este exclus"

FCSB s-a răzgândit în privința planului revoluționar anunțat pentru play-off: "Este exclus"

FCSB a anunțat că s-a răzgândit în privința planului revoluționar anunțat la intrarea în play-off-ul Superligii.

Roș-albaștrii au anunțat, prin vocea lui Gigi Becali, că vor folosi un jucător de 16 ani în meciurile din play-off, pentru ca Octavian Popescu să nu mai intre pe teren.

Totuși, Mihai Stoica a declarat că această soluție nu mai este luată în calcul.

"Este exclus să începem cu un puști de 16 ani", a afirmat Mihai Stoica la Orange Sport.

Inițial, Gigi Becali declarase că se va recurge la această soluție pentru ca Octavian Popescu să nu mai intre pe teren.

ADVERTISING

FCSB va debuta în play-off-ul Superligii contra celor de la Sepsi OSK, pe teren propriu.

PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

20 iunie

  • Grupa C: Slovenia – Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie

  • Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda – Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇