FCSB, o nouă victorie la scor în meciurile amicale

FCSB a mai bifat o victorie în cadrul amicalelor din această vară, de data aceasta în fața unei formații din Liga 1.

Echipa roș-albastră a dispus în baza din Berceni de Chindia Târgoviște, scor 3-1, după ce la pauză dâmbovițenii au condus cu 1-0.

Daniel Florea a deschis scorul în minutul 33, însă după pauza FCSB a dominat partida și a câștigat prin golurile semnate de Oaidă, o dublă în minutele 46 și 52, plus Moruțan în minutul 54.

A fost al treilea amical al verii pentru FCSB, care a mai dispus și de Concordia Chiajna, 4-1, dar și de Viitorul Pandurii Târgu Jiu, 5-1, ambele din LII.

REZUMAT: FCSB - Chindia 1-0. Liderul, victorie după 3 eşecuri la rând

Iată cum a început FCSB această partidă: Vlad - Haruț, A. Crețu, Vucur, Cordea - Ov. Popescu - Oaidă, Olaru - Moruțan, Tănase (C), Oct. Popescu. La pauză, locurile lui Vlad, Haruț, Vucur, Cordea și Ov. Popescu au fost luate de Straton, V. Crețu, Cristea, Radunovic și Perianu. În această partidă au mai intrat și Vînă, Stoica, Niță, Muși, Dumitru și Pantea.

Danemarca își continuă povestea frumoasă și ajunge în semifinalele EURO 2020

Lovitură financiară dată de Emma Răducanu la Wimbledon după victoria cu Sorana Cîrstea

Un șofer a intrat cu mașina într-o stație de autobuz, la Baia Mare: Două persoane sunt în stare gravă