FCSB l-a cedat: Și-a dat acordul pentru plecarea jucătorului adus cu mari speranțe

FCSB l-a cedat: Și-a dat acordul pentru plecarea jucătorului adus cu mari speranțe
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

FCSB și-a dat acordul pentru plecarea fotbalistului adus de „roș-albaștri” cu mari speranțe.

Prin vocea lui Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație, FCSB a anunțat despărțirea de Ionuț Cercel (19 ani).

Cumpărat de la Farul în 2025, Cercel va merge sub formă de împrumut la „Marinari” în sezonul care stă să înceapă.

„Pentru Cercel ne-am înțeles cu cei de la Farul, va fi un an împrumutat acolo”, a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.

Cercel a strâns 11 meciuri (740 de minute) în toate competițiile sezonului trecut la FCSB, fără gol sau pasă decisivă.

El a avut mai multe probleme cu accidentările.

Adaugă spotmedia ca sursă preferată în Google