FCSB învinge fără probleme Hermannstadt și se distanțează în fruntea clasamentului

FCSB a câștigat fără probleme meciul cu Hermannstadt, scor 3-0, în etapa a 20-a din Superligă.

Roș-albaștrii au avut o prestație solidă și au obținut o victorie categorică.

Darius Olaru a deschis scorul în minutul 22 cu un șut superb, în timp ce căpitanul roș-albaștrilor a făcut dubla în prelungirile primei reprize cu un șut pe jos.

În partea secundă, Florinel Coman a făcut 3-0 din pasa lui Valerică Găman de la Hermannstadt.

După acest rezultat, FCSB este pe primul loc în Superligă, cu 41 de puncte, opt peste CFR Cluj (un meci mai puțin disputat) și Universitatea Craiova. Hermannstadt este pe 7, cu 28 de puncte.

Etapa următoare, FCSB va merge în deplasare la Poli Iași, pe 19 decembrie de la 20:30, iar Hermannstadt va încheia acasă, cu Sepsi, pe 21 decembrie de la 17:30.