FCSB a fost întrebată dacă îl transferă pe Florinel Coman (27 de ani), atacantul celor de la Al Gharafa, care urmează să schimbe echipa.
Prin vocea lui Gigi Becali, patronul echipei, FCSB a făcut anunțul în ceea ce privește revenirea lui Coman.
Patronul FCSB a transmis că îl așteaptă pe Florinel Coman „cu brațele deschise” și că îi găsește loc în echipă. Totuși, Becali are o condiție pentru ca transferul să se facă.
„Eu l-am sfătuit mereu să ia banii de acolo, să stea să ia bani. El mai are contract acolo un ani și jumătate. Ceea ce înseamnă că mai are de primit 3 milioane de euro ca salariu, că primește două milioane de euro pe an. Dacă ăia îi dau un milion sau două milioane, eu îl aștept cu brațele deschise. Îi găsim loc în echipă.
Eu cred, să vedem dacă mă înșel, că în România nu va mai juca la altă echipă în afară de Farul și FCSB. Nu s-ar duce la alții pentru bani. E prea mare caracter. Nu există să spună 'Mă duc în altă parte pentru bani mai mulți'.
El m-a mai întrebat dacă poate să revină, poate când să termină contractul… Eu îl aștept. I-am zis: 'Și după ce termini contractul poți să vii să mai joci la noi'”, a declarat Gigi Becali, conform gsp.ro.
În acest sezon, Florinel Coman a strâns doar 343 de minute în opt meciuri, a marcat de două ori și a pasat decisiv o dată.
