FCSB a suferit a treia înfrângere la rând pe teren propriu în campionat, scor 0-2, contra lui FC Argeș.
Campioana a trimis aproape cel mai bun prim 11 pe care îl poate alinia, dar chiar și așa jocul a suferit.
Jucătorii de la FCSB au părut că se calcă pe picioare, au existat numeroase pase imprecise, iar FCSB a încheiat prima repriză fără șut pe poartă.
Nici schimbările de la pauză și debutul lui Thiam nu au ajutat-o pe FCSB, care a continuat jocul lipsit de orizont.
Ba mai mult, pe contraatac, FC Argeș a deschis scorul în minutul 72, prin Bettaieb, care a profitat de respingerea greșită a lui Mihai Popescu.
În plus, FC Argeș a fost aproape de gol în minutul 82, dar șutul lui Moldoveanu a lovit bara. 2-0 a reușit să facă în minutul 88, când șutul său a fost deviat de Mihai Popescu.
În clasament, FCSB este pe locul 12, cu 5 puncte acumulate în primele 7 etape.
Etapa următoare, FCSB se va deplasa pe terenul lui CFR Cluj. Până atunci, campioana va juca acasă returul cu Aberdeen.