FCSB cere o pedeapsă drastică pentru Steaua: "Trebuie suspendați 25 de meciuri"

Conducerea FCSB a cerut o suspendare drastică pentru Steaua.

Finanțatorul Gigi Becali susține că echipa din liga secundă ar trebui să joace fără spectatori în următoarele 25 de meciuri din cauza comportamentului fanilor.

Aceștia s-au bătut cu jandarmii la meciul cu Dinamo din liga secundă de la finalul săptămânii trecute.

"Trebuie suspendați 25 de meciuri să nu mai joace cu spectatori. Și toți cei care sunt acolo să fie interziși 10 ani pe stadion. 10 ani, nu un an că după vine și face și mai rău. Vrei grenade și fumigene, du-te în Ucraina că acolo poți să dai", a spus Gigi Becali la Pro Arena.

Steaua a câștigat meciul din Liga 2 contra celor de la Dinamo, scor 2-1, în etapa a 6-a.

Dinamoviștii au început în forță și au deschis scorul în minutul 41 prin Ghezali, care a profitat de o mare greșeală în apărarea adversă.

Egalarea a venit însă după doar trei minute, după ce Pacionel a reluat din fața porții în urma unei faze fixe.

Golul de 2-1 a venit în minutul 50, când Chipirliu a reluat superb după o centrare din partea dreaptă.

Pe final de meci, Dinamo a avut numeroase ocazii, dar nu a reușit să mai marcheze.