FCSB câștigă la Sepsi și urcă pe loc de play-off în Superligă

FCSB a ajuns, luni, la patru victorii consecutive în Superligă.

Formația antrenată de Nicolae Dică s-a impus la limită în deplasarea de la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0, în cadrul etapei a 15-a.

Andrea Compagno a marcat singurul gol al întâlnirii în minutul 50, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută tot de el.

Penalti au avut și gazdele în minutul 27, însă Tudorie a executat slab, iar Târnovanu a apărat.

Cu acest nou succes, FCSB a ajuns la 20 de puncte și a urcat pe locul 6 în clasament.

Sepsi rămâne cu 19 puncte și coboară pe locul 8.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu - Aganovic, Păun, Matei, Ştefănescu - Varga, Tudorie.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, Tamm, Pantea - Olaru, Şut, Edjouma - Cordea, Compagno, Coman.
Antrenor: Nicolae Dică.

Arbitru: Marcel Bîrsan.