FCSB calcă din nou strâmb în Liga 1

FCSB rămâne fără victorie în Liga 1 de la reluarea competițiilor sportive.

Vicecampioana României a remizat, sâmbătă seara, pe teren propriu, cu FC Botoșani, scor 1-1.

Meciul care a contat pentru etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1 a avut două reprize diametral opuse.

În prima am avut parte de două goluri, două cartonașe roșii și un ritm de joc alert. În schimb, în mitanul secund cele două echipe au părut că joacă la trecerea timpului.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 13, cu un șut puternic de la 20 de metri.

La 3 minute după marcarea golului, FCSB a rămas în 10 jucători, Iulian Cristea fiind trimis la cabine pentru un fault din postură de ultim apărător asupra lui Keyta.

În minutul 22, moldovenii au restabilit egalitatea prin Țigănașu, cu un șut fantastic de la 30 de metri, la care Andrei Vlad nu a avut răspuns.

Peste 8 minute, arbitrul Marius Avram a restabilit egalitatea numerică, după ce i-a arătat cel de-al doilea cartonaș galben și, implicit, pe cel roșu lui Papa.

După acest egal, FCSB si FC Botoșani rămân la egalitate de puncte, câte 28 fiecare.

FCSB: Vlad - Creţu, Miron, Cristea, Panţîru - Olaru, Popescu, Tănase - Man, Petre, Coman.
Antrenor: Bogdan Vintilă.

FC Botoşani: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu - Papa, Florescu - Keyta, Hristovski, Ofosu - Dugandzic.
Antrenor: Marius Croitoru.

Arbitru: Marius Avram.