FCSB are probleme cu Siyabonga Ngezana (28 de ani), fundașul central din Africa de Sud.
Prin vocea lui Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație, FCSB a venit cu noi detalii despre situația lui Ngezana.
Întrebat de ce nu joacă în mandatul lui Rădoi, Stoica a anunțat că „se antrenează ceilalți mai bine”, iar de aceea Ngezana ia loc pe banca de rezerve.
În plus, Mihai Stoica a spus fundașul „e accidentat și refuză să se opereze”.
„Nu e pedepsit. Mirel face echipa în funcție de cum se prezintă jucătorii la antrenamente. Din câte am realizat până acum, e mai important cum se prezintă în cursul săptămânii la antrenament decât cum au jucat. (n.r. – Deci nu se antrenează bine) Se antrenează ceilalți mai bine decât el, arată mai bine.
El e accidentat! Refuză să se opereze, să vedem când va juca, dacă va juca, dacă va rezista genunchiul și va fi foarte bine", a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.
Siyabonga Ngezana a strâns 32 de meciuri (2750 de minute) în toate competițiile sezonului la FCSB, timp în care a marcat o dată și a livrat o pasă decisivă.
