FCSB a făcut spectacol în primul meci al verii: Cum a jucat Dawa la debut

FCSB a câștigat clar primul meci amical disputat în această vară.

Formația lui Toni Petrea a trecut de moldovenii de la Sfântu Gheorghe cu 6-0.

Scorul a fost deschis în minutul 6 de Șut, după o lovitură liberă executată de Florinel Coman.

S-a făcut 2-0 în minutul 10 când șutul slab trimis de Cordea a fost scăpat în poartă de Calancea.

Ianis Stoica a dus scorul la 3-0 după o combinație superbă cu Florinel Coman în minutul 28.

Dumiter a făcut 4-0 în minutul 57 din penalti, iar Mamut a stabilit a punctat în minutul 90. Scorul final a fost stabilit tot de Dumiter în prelungiri.

A fost și partida de debut a lui Dawa, iar fundașul central s-a descurca bine. A avut o singură intervenție excelentă, la singura fază la care a fost nevoit să intervină. De altfel, a jucat simplu și nu a greșit nicio pasă.

Echipa de start FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Șuteu - Șut - Tănase, Musi - Cordea, I. Stoica, Coman

Au intrat în partea secundă: Ducan - V. Crețu, Dumiter, M. Tănasă, Lixandru, Edjouma, Achim, Perianu, Oaidă, Mamut, Șerban