FC Voluntari termină anul pe podiumul Ligii 1

FC Voluntari a încheiat anul 2021 cu o victorie și și-a consolidat locul 3 în clasamentul Ligii 1.

Formația antrenată de Liviu Ciobotariu a învins-o cu 2-1 pe UTA Arad, într-un meci din cadrul etapei a 21-a.

Miculescu a deschis scorul pentru arădeni în minutul 16 cu un șut în diagonală.

La pauză s-a intrat însă la egalitate, după ce gazdele au egalat în ultimul minut al primei reprize prin Nemec, cu o reluare din câțiva metri.

Briceag a adus victoria ilfovenilor cu un șut din voleu, în minutul 76.

În clasamentul Ligii 1, FC Voluntari ocupă locul 3, cu 37 de puncte, în timp ce UTA se află pe poziția a 10-a, cu 27 de puncte.

FC Voluntari: Popa - Veiga, Tamaș, Armaș, Briceag - Meleke, Droppa - Costin, Rață, Gheorghe - Nemec.

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Erico, Benga, Shlyakov - Passaglia, Batha - Ubbinik, Miculescu, Roger - Dangubic.

Arbitru: Ionuț Coza.