FC Botoșani ajunge la patru victorii consecutive în Liga 1

FC Botoșani a ajuns la patru victorii consecutive și a urcat pe locul 4 în clasamentul Ligii 1.

Moldovenii s-au impus cu 2-1 în meciul cu Gaz Metan Mediaș, din cadrul etapei a 23-a.

Keyta, în minutul 50, dintr-o lovitură de la 11 metri, și Al Mawas, în minutul 69, după o acțiune individuală de toată frumusețea, au marcat golurile gazdelor.

Pentru oaspeți a înscris Yuri, cu capul, în minutul 68.

În clasament, FC Botoșani a ajuns la 36 de puncte și le-a depășit pe Sepsi și Academica Clinceni.

De partea cealaltă, medieșenii ocupă locul 9, cu 28 de puncte.

FC Botoșani: Hankic - Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu - Papa, Rodriguez, Ongenda - Caia, Al Mawas, Keyta.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Butean, Yuri, Baco, Velisar - Junior, Alceus - Chamed, Deaconu, Valente - Nițu.

Arbitru: Lucian Rusandu.