EURO 2024: Slovenia ratează victoria cu Serbia în ultima secundă

Slovenia a remizat dramatic cu Serbia, scor 1-1, într-un meci din etapa a 2-a a Grupei C de la EURO 2024. Egalarea a venit la ultima fază.

Partida arbitrată de Istvan Kovacs, care nu a avut nicio problemă în această confruntare, a fost plină de ocazii la ambele porți.

După câteva ocazii mari de gol, scorul a fost deschis în minutul 69 de Karničnik cu o apariție surprinzătoare în careu.

Imediat după reluarea jocului, Serbia a fost aproape de egalare, dar Mitrović a trimis în bara transversală.

Golul egalării a venit însă în minutul 90+5 prin Luka Jovic, cu o lovitură de cap după un corner

După acest rezultat, Slovenia face 2 puncte și este pe locul 2. Serbia este ultima, cu 1 punct.

În această grupă, de la ora 19:00, se va disputa partida dintre Danemarca și Anglia.

În ultima rundă, Slovenia va întâlni Anglia, iar Serbia va juca împotriva Danemarcei.