Egal în primul meci al zilei din Liga 1

Gaz Metan Mediaș și Academica Clinceni au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă în cadrul etapei a 20-a a Ligii 1.

Gazdele au evoluat timp o repriză în inferioritate numerică, după ce Baco a fost eliminat pentru un fault din postura de ultim apărător.

Chunchukov a profitat de o neînțelegere între Larie și Pleșca și a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 53.

Pentru gazde a egalat Sambu, în minutul 83, după o lovitură liberă.

În clasamentul Ligii 1, Clinceni ocupă locul 5, cu 30 de puncte, în timp ce medieșenii sunt pe poziția a 9-a, cu 24 de puncte.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Butean, Baco, Yuri, Trif - Alceus, Deaconu - Costea, Chamed, Horșia - Valente.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Achim, Jutric, Patriche, Dobrescu - Longher, Ventura, Moulin, Andronic - Chandarov, Chunchukov.

Arbitru: Istvan Kovacs.