Edi Iordănescu a fost întrebat dacă îl transferă pe Ianis Hagi la Legia Varșovia.
Antrenorul a confirmat interesul pentru Ianis, dar spune că salariul cerut de jucător este prea mare.
„Eu am avut discuții cu Ianis și mai recent, și mai puțin recent. Știu că sunt multe discuții pe care le poartă în acest moment și nu pot spune ceva concret decât că la el cred va mai dura până va lua o decizie și noi trebuie să ne mișcăm.
În plus, nu e un secret că salariul cu care el e obișnuit și așteptările pe care le are sunt un pic peste posibilitățile clubului în momentul de față”, a spus Edi Iordănescu, într-un interviu pentru PRO TV.
De asemenea, Edi a vorbit și despre posibilitatea de a aduce alți jucători români la Legia Varșovia.
"Nu știu cine poate să fie mai atașat de jucătorii români decât mine, mai ales că am lucrat cu ei și am performat. Am mare încredere în jucătorii români și tot timpul îi vom susține așa cum pot.
Recunosc însă că n-am făcut un target în a aduce jucători români. În primul rând, eu îmi doresc să completăm lotul pentru că avem nevoie de 3-4 transferuri și mă focusez pe un profil pe fiecare poziție. Am departamente întregi care mă ajută și împreună încercăm să găsim soluțiile potrivite.
Dacă, la un moment dat, va veni oportunitatea unui jucător român, va corespunde profilului și îl vom putea aduce, va fi soluție", a mai spus Iordănescu.