Dueluri puternice la Australian Open: Lista completă a meciurilor din 16-imi

Dueluri puternice la Australian Open: Lista completă a meciurilor din 16-imi

Joi s-au disputat ultimele meciuri din cadrul turneului doi de la Australian Open, astfel că avem tabloul complet al meciurilor din 16-imi.

Surpriza zilei o reprezintă eliminarea campioanei de anul trecut, Sofia Kenin.

În rest, favoritele și-au păstrat statutul, iar Ashleigh Barty, Elina Svitolina și Karolina Pliskova au avansat în runda următoare fără mari emoții.

Dar iată cum arată 16-imile de finală de la Australian Open 2021:

Ashleigh Barty (fav.1) - Ekaterina Alexandrova (fav.29)
Anett Kontaveit (fav.21) - Shelby Rogers

ADVERTISING

Belinda Bencic (fav.11) - Elise Mertens (fav.18)
Karolina Muchova (fav.25) - Karolina Pliskova (fav.6)

Kaia Kanepi - Donna Vekic (fav.28)
Jennifer Brady (fav.22) - Kaja Juvan

Jessica Pegula - Kristina Mladenovic
Yulia Putintseva (fav.26) - Elina Svitolina (fav.5)

Su-wei Hsieh - Sara Errani
Marketa Vondrousova (fav.19) - Sorana Cîrstea

Garbine Muguruza (fav.14) - Zarina Diyas
Ons Jabeur (fav.27) - Naomi Osaka (fav.3)

Aryna Sabalenka (fav.7) - Ann Li
Anastasia Potapova - Serena Williams (fav.10)

Iga Swiatek (fav.15) - Fiona Ferro
Veronika Kudermetova (fav.32) - Simona Halep (fav.2)

ADVERTISING

8-21 februarie este perioada în care se desfășoară Australian Open 2021.

Iată ce mai poți citi astăzi pe SpotMedia.ro:

Apasă aici pentru a vedea toate articolele din sport de pe spotmedia.ro

PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

20 iunie

21 iunie

22 iunie

23 iunie

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇