Dennis Man, într-o formă strălucitoare, a marcat două goluri pentru Parma

Dennis Man a marcat o dublă în victoria formației sale AC Parma, în deplasarea de la Ascoli, scor 3-1 în Serie B.

Jucătorul român de 25 de ani a deschis scorul în minutul 8, acesta fiind al 4-lea gol stagional pentru el în tricoul cruciaților. La 1-1, în minutul 35, fostul arădean a mai punctat o dată după ce a făcut un dribling fin, iar mingea a rămas agățată de piciorul lui și cu puțin noroc. Scorul a fost închis de Bernabe, cu golul său din minutul 54.

Parma e lider în Serie B după 11 etape și are un avans de 5 puncte față de urmăritoare.

Man e de departe cel mai în formă jucător de la Parma, în acest start de sezon, cu 5 goluri marcate și un assist. El a marcat și în victoria din runda trecută, scor 2-1 cu Como.

Dennis a fost selectat pe lista preliminară a stranierilor convocați pentru următoarele meciuri ale naționalei, cu Israel (18 noiembrie), respectiv Elveția (21 noiembrie).