Dennis Man, criticat dur de presa italiană după ultimul meci al Parmei

Parma a mai făcut un pas greșit în Serie B, bifând doar un egal cu Perugia, scor 1-1, iar Dennis Man a mai primit o serie de critici.

Românul născut la Arad, Dennis Man a evoluat doar 15 minute, iar cruciații par să nu își revină nici după venirea noului antrenor Giuseppe Iachini.

Valentin Mihăilă nu a fost în lotul Parmei pentru acest meci, fiind în continuare accidentat.

Man a fost introdus abia în minutul 76 în locul lui Rispoli, dar nu a adus nimic pozitiv în jocul formației sale: „Câteva minute disponibile. De la intrarea lui și până la final, Parma, pe partea stângă, nu a creat pericol. Invizibil”, a titrat SportParma.com.

Cei de la Parma abia au acumulat 20 de puncte și sunt pe 15 în Serie B, poziție la granița retrogradării în Serie C.

În ultima perioadă s-a vorbit și de un interes crescut al celor de la Galata pentru transferul lui Man în această iarnă, club turc unde mai evoluează și alți români: Moruțan și Cicâldău.

Inglese a fost unicul marcator la Parma, în timp ce Filippo Sgarbi a adus egalarea în startul celei de-a doua reprize.