Decizia radicală luată de Becali după înfrângerea suferită de FCSB la Pitești

Gigi Becali este hotărât să-l dea afară pe portarul Andrei Vlad, după gafa din meciul de la Pitești.

„Patronul FCSB-ului a făcut o adevărată criză de nervi după greșeala făcută de portar în meciul cu FC Argeș”, notează Fanatik.

Aceasta nouă greșeală a goalkeeperului în vârstă de 22 de ani l-a determinat pe Becali să ia decizia de a-l pune pe lista de transferuri.

De altfel, Becali a cerut ca Vlad să fie schimbat încă din minutul 16, după gafă, însă în cele din urmă goalkeeperul a fost înlocuit la pauză.

Nu e prima oară când Becali vrea să-l dea afară pe Andrei Vlad. Și în vara anului trecut, portarul a fost la un pas de a fi cedat la Universitatea Craiova. În cele din urmă, Becali s-a răzgândit și l-a păstrat la echipă.

FCSB a pierdut cu 1-0 în deplasarea de la FC Argeș, după o uriașă greșeală a lui Andrei Vlad, care a pasat direct la un adversar.

Andrei Vlad mai are contract cu FCSB până în vara lui 2023.