Cupa României: U Cluj remizează cu CFR Cluj

U Cluj și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din Grupa B a Cupei României.

După o primă repriză slabă, U Cluj a intrat în avantaj la pauză, după ce Kresic a deviat în propria poartă la un corner bătut de Nistor.

Jocul lui CFR Cluj s-a schimbat în ultima jumătate de oră, după schimbările făcute de Andrea Mandorlini.

Daniel Bîrligea a egalat în minutul 66 cu un șut puternic pe jos, dar U Cluj putea trece în avantaj imediat, însă Nistor a ratat incredibil la o pasă greșită a lui Sava.

După acest rezultat, clasamentul grupei B este următorul: 1. U Cluj 4p, 2. CFR Cluj 4p, 3. Rapid 4p, 4. Alexandria 3p, 5. CSA Steaua 1p, 6. FC Botoșani 0p.