Cupa României: Rezultatele de miercuri și echipele calificate în sferturile de finală

Miercuri am aflat încă două echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei României.

U Cluj și CFR Cluj au obținut calificarea în sferturile de finală după meciurile de marți.

U Cluj a învins cu 4-0 în meciul cu FC Botoșani și a obținut astfel calificarea în sferturi. I. Stoica 5, 61, Manu 35-pen, Fossati 78 au fost marcatorii golurilor.

În schimb, Rapid este eliminată după ce a terminat la egalitate, scor 0-0, cu CFR Cluj pe teren propriu.

În celălalt meci, CSA Steaua a câștigat în deplasare cu 3-2 pe terenul lui CSM Alexandria.

Clasamentul final al Grupei B este următorul: 1. U Cluj 7p, 2. CFR Cluj 5p, 3. Rapid 5p, 4. CSA Steaua 4p, 5. CSM Alexandria 3p, 6. FC Botoșani 0p.