Cupa României: FCSB remizează cu Oțelul. Rezultatele de marți

FCSB a terminat la egalitate cu Oțelul Galați, scor 1-1, într-un meci din grupa B a Cupei României.

Roș-albaștrii au menajat mai mulți titulari în echipa de start, iar prestația de la Galați a fost slabă.

După pauză, FCSB i-a aruncat în luptă pe Olaru, Băluță, Rotariu și Șut, iar jocul s-a schimbat.

În cele din urmă, Băluță a deschis scorul în minutul 76 cu un șut superb. FCSB a mai marcat o dată prin Dawa, acrobatic, dar golul a fost anulat de neînțeles pentru că mingea ar fi ieșit în afara terenului. Reluările TV au arătat că mingea era încă în joc.

Egalarea a venit în minutul 90, cu o lovitură de cap trimisă de Ariel Lopez.

Clasamentul Grupei B: 1. FCSB 4p, 2. Oțelul 4p, 3. U Craiova 1948 1p, 4. Dinamo 1p, 5. FC Bihor 0p, 6. Zalău 0p.

Miercuri se joacă Zalău - U Craiova 1948, iar vineri are loc meciul FC Bihor - Dinamo.

Rezultatele din Grupa A:

Corvinul - Sepsi OSK 1-0 (Manolache '57)

Chindia - Petrolul 0-2 (Abuashvili '20, Huja '88)

Clasamentul din Grupa A: 1. Petrolul 6p, 2. Corvinul 6p, 3. Hermannstadt 1p, 4. Sepsi 1p, 5. Progresul Pecica 0p, 6. Chindia 0p

Meciul dintre Pecica si Hermannstadt se joacă miercuri.