Cu Ciprian Tătărușanu titular, AC Milan a revenit miraculos de la 0-2 în Serie A

AC Milan a repurtat o victorie nesperată în Serie A după ce a fost condusă la pauză cu 2-0, într-un meci în care portarul român Ciprian Tătărușanu a fost titular.

Diavolul milanez a avut viață grea cu Verona, care s-a trezit conducând în minutul 24 cu 2-0, goluri marcate de Caprari și Barak, primul după o ieșire la offside greșită a apărării gazdelor, iar ultimul după un penalti comis de Romagnoli.

În ultimele 30 de minute însă, Milanul a renăscut. Giroud a dat primul semnal cu golul din minutul 59, fiind urmat de Kessie din penalti în minutul 76. Gunter prin autogol două minute mai târziu a adus cele trei puncte Milanului.

Ibrahimovici a revenit și el pe teren cu un sfert de oră înainte de final, dar nu și-a pus amprenta pe rezultatul final.

Milan e lidera din Serie a cu 22 de puncte, unul peste Napoli, care are însă un meci mai puțin disputat.

Pentru rossoneri urmează meciul din Champions League, marți, de la 22:00, contra celor de la Porto.