CSM București, învinsă în Liga Campionilor

CSM București a pierdut meciul jucat miercuri seara la Brest Bretagne Handball, în Liga Campionilor la handbal feminin.

Franțuzoaicele s-au impus cu 24-11, după ce la pauză scorul a fost egal, 11-11.

Bucureștencele au început mai bine meciul și au condus chiar la patru goluri, dar gazdele au revenit și au întors soarta meciului, după o repriză secundă în care au fost superioare.

Este cea de-a doua înfrângere suferită de CSM București cu Brest, care a învins-o și la București, în luna octombrie a anului trecut, cu 30-29.

În clasamentul Grupei A, CSM București are 10 puncte și se află pe locul 4.

Primele două clasate din grupă avansează în sferturi, în timp ce echipele de pe locurile 3-6 vor juca un play-off.

Următorul meci al "tigroaicelor" va avea loc sâmbătă contra BV Borussia Dortmund.