Corvinul Hunedoara, eliminată din Europa League. Va continua în Conference League

Corvinul Hunedoara a fost eliminată în turul 2 preliminar din Europa League de Rijeka (Croația).

Formația din liga secundă va continua în Conference League, unde va întâlni Astana din Kazahstan.

Corvinul a pierdut la limită duelul cu Rijeka, scor 0-1, după un gol marcat în minutul 12 de Petrovic.

Hunedoreni au încercat să revină în joc și să pună presiune, dar nu au reușit. Au avut ocazia în minutul 76, dar Sergiu Buș a trimis peste poartă din lovitură de la 11 metri.

Prima manșă a duelului cu Astana va avea loc joia viitoare, iar returul este o săptămână mai târziu.